1 € 4,5990 1 USD 3,8373miercuri 20 sep 2017
Versiune
Mobile

Europa League: Programul disputelor din turul intai preliminar

de A.I. Luni, 19 iunie 2017, 15:17
- a A+
Imagine
Luni a avut loc la Nyon (Elvetia) tragerea la sorti a partidelor din turul intai preliminar al Europa League.

Champions League: Turul intai si doi al preliminariilor - Program complet


Europa League, turul intai preliminar:

Maccabi Tel-Aviv (Israel) - KF Tirana (Albania)
Mladost Lucani (Serbia) - Inter Baku (Azerbaidjan)
FC Sirak (Armenia) - ND Gorica (Slovenia)
Dacia Chisinau (Moldova) - KF Shkendija (Macedonia)
AS Trencin (Slovacia) - Torpedo Kutaisi (Georgia)
Kairat Almati (Kazahstan) - FK Atlantas (Lituania)
Sihura Sashere (Georgia) - SCR Altach (Austria)
PFC Zira (Azerbaidjan) - FC Differdange (Luxemburg)
Levski Sofia (Bulgaria) - FK Sutjeska (Muntenegru)
Lech Poznan (Polonia) - FK Pelister (Macedonia)
Beitar Ierusalim (Israel) - Vasas Budapesta (Ungaria)
CS Fola Esch (Luxemburg) - Milsami Orhei (Moldova)
FK Vojvodina (Serbia) - MFK Ruzomberok (Slovacia)
Valletta FC (Malta) - SS Folgore (San Marino)
Zaria Balti (Moldova) - FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina)
Glasgow Rangers (Scotia) - Progres Niederkorn (Luxemburg)
AEK Larnaca (Cipru) - Lincoln FC (Gibraltar)
KF Skenderbeu (Albania) - UE Sant Julia (Andorra)
FK Ventspils (Letonia) - Valur Reykjavik (Islanda)
Bala Town (Tara Galilor) - FC Vaduz (Liechtenstein)
NK Domzale (Slovenia) - Flora Tallinn (Estonia)
FC Midtjylland (Danemarca) - Derry City (Irlanda)
FK Haugesund (Norvegia) - Coleraine FC (Irlanda de Nord)
St. Johnstone (Scotia) - FK Trakai (Lituania)
VPS Vaasa (Finlanda) - Olimpija Ljubljana (Slovenia)
Crusaders FC (Irlanda de Nord) - FK Liepaja (Letonia)
Irtis Pavlodar (Kazahstan) - Dunav Ruse (Bulgaria)
Mladost Podgorica (Muntenegru) - Gandzasar-Kapan (Armenia)
Ordabasi Simkent (Kazahtsan) - Siroki Brijeg (Bosnia-Hertegovina)
FK Partizani (Albania) - Botev Plovdiv (Bulgaria)
Slovan Bratislava (Slovacia) - FC Piunik (Armenia)
Jagiellonia Bialystok (Polonia) - Dinamo Batumi (Georgia)
Videoton FC (Ungaria) - Balzan FC (Malta)
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) - Floriana FC (Malta)
UE Santa Coloma (Andorra) - NK Osijek (Croatia)
FK Rabotnicki (Macedonia) - SP Tre Penne (San Marino)
FK Zeljeznicar (Bosnia-Hertegovina) - FK Zeta (Muntenegru)
AEL Limassol (Cipru) - St. Joseph's FC (Gibraltar)
Dinamo Minsk (Belarus) - NSI Runavik (Insulele Feroe)
Stjarnan (Islanda) - Shamrock Rovers  (Irlanda)
Odds BK (Norvegia) - Ballymena United FC (Irlanda de Nord)
Connah's Quay Nomads (Tara Galilor) - HJK Helsinki (Finlanda)
Nomme Kalju (Estonia) - B36 Torshavn (Insulele Feroe)
Ferencvaros Budapesta (Ungaria) - FK Jelgava (Letonia)
IFK Norrkoping (Suedia) - FC Prishtina (Kosovo)
Sahtior Soligorsk (Belarus) - FK Suduva (Lituania)
SJK Seinajoki (Finlanda) - KR Reykjavik (Islanda)
Levadia Tallinn (Estonia) - Cork City (Irlanda)
Lyngby BK (Danemarca) - Bangor City (Tara Galilor)
AIK Stockholm (Suedia) - KI Klaksvik (Insulele Feroe).

Partidele din primul tur preliminar al Ligii Europa se vor disputa la 29 iunie (turul) si 6 iulie (returul).

Tragerea la sorti pentru turul doi preliminar al Ligii Europa, in care va intra si echipa Astra Giurgiu, va avea loc la ora 15.30, informeaza News.ro.
4023 de afisari


Niciun comentariu
comenteaza