VIDEO Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs FC Argeș 2-2 / Oaspeții au egalat în minutul 90+2 - Hotnews Mobile
1 € 1 USD 4,2218joi 23 sep 2021

de Silviu Dumitru Vineri, 30 iulie 2021, 21:04
- a A+
Imagine
Gaz Metan Mediaş și FC Argeș au oferit un meci spectaculos, vineri, în etapa a treia a Ligii 1. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.

Pentru Gaz Metan au marcat Filip ('25) şi Matricardi ( '72), în timp ce Tănase ( '7) şi Viana ( '90+2) au înscris pentru FC Argeş (click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele).

Au evoluat echipele:

Gaz Metan Mediaş: Oc. Vâlceanu - R. Romeo (Deaconu '64), Matricardi, I. Filip, Lima Santos (Izata '15), Trif (Velisar '46)- Horşia (Lixandru '64), De Moura, Chamed - Grădinaru, Sarr (Ciocan '85). Antrenor : Mihai Teja

FC Argeş: Greab - Viana, Piţian, G. Turda, N. Muşat - Meza Colli, Joao Miguel (Honciu '62)- Işfan, Said, Cr. Tănase (Dumitraşcu '73)- Lupeta (Teles '81). Antrenor : Andrei Prepeliţă.

Sepsi Sfântu Gheorghe vs CS Mioveni / luni, ora 18:30
Dinamo București vs Academica Clinceni / luni, ora 21:30.

270 de afisari

rezultat echitabil
ivana.tiberiu1375394274205 [utilizator], Vineri, 30 iulie 2021, 21:58
+1/1
Echipa argeseana a luptat mai mult si a avut si ocazii, una ratata rarisim de Lupeta, asa ca a meritat acest egal. Prea multi straini in in cele doua echipe, mai ales de culoare, am numarat vreo 12, in frunte cu celebrul Lupeta jucator de o primitivitate rara. Daca s-ar face un clasament al rateurilor din Liga1 acest Lupeta ar fi lider detasat in toate 3 etapele avand ratari si chifle monumentale. Nu mai sunt jucatori romani pentru Liga 1? Nu mai sunt de valoare s-a vazut la JO, in cupe, dar daca nu promovam tinerii ce sa cerem ? Mai bine importam, se mai face o afacere...